Okan Hoca'dan Fenerbahçe ile oynanacak Süper Kupa maçı için açıklama geldi
Okan Hoca'dan Fenerbahçe ile oynanacak Süper Kupa maçı için açıklama geldi
Okan Buruk, Galatasaray Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçına dair açıklamalarda bulundu.

Amacımız kupayı kazanmak

Turkuvaz Medya Spor Zirvesi'nde konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Süper Kupa maçına dair görüşlerini paylaştı. Buruk, öncelikle Turkuvaz Medya ve Fotomaç Gazetesi'ne teşekkür ederek geçen sene aldıkları ödüllerden dolayı mutlu olduklarını belirtti. Bu başarıyı bu sezon da sürdürmek ve önümüzdeki yıllarda da ödüller kazanmak istediklerini ifade etti.

Yoğun bir fikstür içinde olduklarını vurgulayan Buruk, Süper Kupa finaline 4 gün kala geçen derbinin futbol olarak tatmin etmediğini kabul etti. Bir sonraki maçın hem daha iyi bir futbol hem de daha zevkli bir karşılaşma olması temennisinde bulundu.

Her maça rakiplerini analiz ederek hazırlandıklarını belirten Buruk, derbi maçlarının yüksek konsantrasyon gerektiren müsabakalar olduğunu dile getirdi. Karagümrük maçının ölçü alınmayan bir maç olduğunu ifade eden Buruk, derbide istedikleri diziliş ve sistemle oynadıklarını, ancak ofansif anlamda daha yaratıcı olabileceklerini söyledi. İki takımın ofansif oyuncularının performanslarının beklentilerin altında kaldığını belirten Buruk, savunma görevlerini iyi yaptıklarını ancak bireysel olarak daha iyisini yapabileceklerini ifade etti.

Genel olarak bakıldığında rakiplerine isabetli şut şansı vermediklerini vurgulayan Buruk, savunma anlamında iyi işler yaptıklarını ancak hücumda daha az ürettiklerini belirtti. Süper Kupa'nın daha farklı bir maç olacağını düşünen Buruk, bu maçın baskısının daha az olacağını ve amaçlarının iyi bir oyun sergileyip Süper Kupa'yı kazanmak olduğunu söyledi.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!