Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa maçı İPTAL EDİLDİ!
Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa maçı İPTAL EDİLDİ!
Maç öncesi yaşanan Atatürk krizi nedeniyle maç iptal edildi.

Atatürk pankartı nedeniyle kriz!

Galatasaray Fenerbahçe Süper Kupa maçı iptal edildi!

Suudi Arabistan'da oynanmasına karar verilen Galatasaray Fenerbahçe maçında hayal kırıklığı yaşandı.

Suudi yetkililerin Atatürk pankartına izin vermemesi nedeniyle maç iptal edildi.

Ayrıntılar birazdan...

Atatürk forması krizi nedeniyle maça çıkmama kararı!

Atatürk forması krizi nedeniyle maça çıkmama kararı!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanacak olan Süper Kupa maçı öncesinde gerginlik yaşandı.

Suudi yetkililer, bazı isteklere olumsuz yanıt verdi. Riyad'da düzenlenecek olan Süper Kupa maçında, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin Atatürk pankartı, tişört ve İstiklal Marşı'na izin verilmeyeceği iddia edildi. 

Yasağın ardında Suudi hükümetinin olduğu belirtildi ve iki kulüp, yasağın kaldırılması için başvuruda bulundu. Ancak talepleri karşılanmazsa, takımlar sahaya çıkmama kararı almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüp başkanları arasında gerçekleşen görüşmeler sonrasında, kulüplerin maça çıkma kararı alındı. Ancak Galatasaray, kamp yaptığı otele geri döndü.

Sarı kırmızılılar, ısınmaya Atatürk tişörtleriyle çıkmak istediğini açıkladı ve bu talepler kabul edilmezse maça çıkmayacaklarını belirtti.

Yetkililer, İstiklal Marşı konusunda bir sorun olmadığını ancak tişört ve pankarta onay çıkmadığını bildirdi. TFF'den yapılan açıklamada, "Süper Kupa Maçı Türk Bayrağımız huzurunda, 100. Yıl Kutlama Etkinlikleriyle, Şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır" ifadelerine yer verildi.

TFF'nin Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, "İstiklal Marşı ile ilgili taahhütname var. Suudiler bu taahhütnameye uymak zorunda" şeklinde açıklamada bulundu.

Gelişmeler yaşanırken Galatasaray'dan yapılan bir paylaşımda, "Fenerbahçe karşılaşmasına, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırlanan formamızla çıkacağız!" denildi.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!