Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek PFDK'ya sevk edildi!
Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek PFDK'ya sevk edildi!
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi...

Başkan Dursun Özbek PFDK'ya sevk edildi

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından 26 Aralık 2023 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan diğer sevkler ise şu şekildedir:

1. Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş., 23 Aralık 2023 tarihinde oynanan VAVACARS Fatih Karagümrük-Gaziantep Futbol Kulübü A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir.

2. Mondihome Kayserispor Kulübü, 24 Aralık 2023 tarihinde oynanan TÜMOSAN Konyaspor-Mondihome Kayserispor Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir.

3. Fenerbahçe A.Ş. Kulübü, 24 Aralık 2023 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş.-Galatasaray A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareket ve kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan beyanlardaki hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalar nedeniyle toplamda beş ayrı gerekçeyle Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir. Fenerbahçe A.Ş. Kulübü yöneticisi Can Gebetaş ve Selahattin Baki de ayrıca beyanlarından dolayı tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilmiştir.

4. Galatasaray A.Ş. Kulübü, 24 Aralık 2023 tarihinde oynanan Fenerbahçe A.Ş.-Galatasaray A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat, talimatlara aykırı hareket ve kulüp resmi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda ve beyanlardaki hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili maddeleri uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir. Galatasaray A.Ş. Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek, paylaşımdaki açıklamalarından dolayı tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilmiştir. Ayrıca, kulüp idarecisi Erden Timur da sosyal medya üzerinden yaptığı beyanlar nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ya sevk edilmiştir.

5. Beşiktaş A.Ş. Kulübü, 25 Aralık 2023 tarihinde oynanan Atakaş Hatayspor-Beşiktaş A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasındaki saha olayları nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir.

6. Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş. Kulübü, 25 Aralık 2023 tarihinde oynanan Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş.-MKE Ankaragücü Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir.

7. MKE Ankaragücü Kulübü, 25 Aralık 2023 tarihinde oynanan Siltaş Yapı Pendikspor Futbol A.Ş.-MKE Ankaragücü Trendyol Süper Lig müsabakasındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca PFDK'ya sevk edilmiştir.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!