Galatasaray, Icardi'nin penaltı beklediği pozisyonu her açıdan paylaşarak Fenerbahçe'ye tepki gösterdi
Galatasaray, Icardi'nin penaltı beklediği pozisyonu her açıdan paylaşarak Fenerbahçe'ye tepki gösterdi
Galatasaray Icardi'nin penaltı beklediği pozisyon için maçtan görüntülerin yer aldığı video ile paylaşım yaptı.

Galatasaray, Icardi'yi tüm açılardan paylaştı! Fenerbahçe'ye tepki

Galatasaray, Fenerbahçe ile oynanan müsabakada alınan 0-0'lık skorun ardından özellikle Icardi'nin performansı üzerine devam eden tartışmaları gündeme taşıdı.

İki kulüp arasında yapılan açıklamalı atışmaların ardından sarı-kırmızılı kulüp, konuyla ilgili bir paylaşım daha yaparak görüşlerini dile getirdi.

ICARDI'NIN DURUMUNU PAYLAŞTI

Galatasaray kulübü, penaltı beklentilerini dile getirdikleri pozisyonu paylaşarak şu ifadelere yer verdi: Herkes tarafından penaltı olarak kabul edilen bir durumu göz ardı etmenin, manipüle edilmiş video görüntüleriyle elle oynama iddialarında bulunmanın ve maçta kaleyi bulamamış şuta rağmen çeşitli çıkışlarla odak değiştirmenin futbolumuza katkısı olmadığını düşünüyoruz. Rakip takımın yöneticilerinin yaptığı açıklamalar, futbolseverleri yanıltarak ve ülke futbolunu geriletme amacını aşamayacaktır.

FENERBAHÇE YÖNETİMİNDEN KARŞI AÇIKLAMA

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan ise Galatasaray yönetiminin penaltı konusundaki tepkisine sert bir cevap verdi. Kızılhan'ın sözleri şu şekilde: "Dünkü maç sonrası başlayan yanıltıcı operasyonlarını sürdürüyorlar. Galatasaray'ın uzun süredir devam eden alışılmış tavrı. İtidal istiyorlar ancak gerçekte olmamış bir pozisyonla mağduriyet yaratmaya çalışıyorlar. Bu anlam verilemeyecek bir durum.

'MAĞDURİYET YARATMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Tek amaçları, Süper Kupa öncesinde ortam yaratıp olayı kendi lehlerine çevirmek. Kısa yollara alışmış bir camia. İtidal talep edip gerçekleşmemiş bir pozisyonla mağduriyet yaratmaya çalışmak akıl dışı bir olay. Galatasaray, olmayan bir pozisyon üzerinden gündemi manipüle ediyor ve adalet talep ediyor. Ancak buradaki mesaj adalet değil, ayrıcalık.

'NELSSON'UN ELİNE ÇARPAN TOP DA PENALTI'

Acaba biz başka bir maçı mı izliyoruz? Mauro Icardi'nin morarmış gözü ile penaltı pozisyonu arasında bir bağlantı yok. Adalet istiyorlarsa... Nelsson'un eline çarpan top da penaltı olmalıydı. O zaman bunu da tartışalım. Galatasaray yerden kalkmadı, bu konuda konuşalım.

'BU ZİHNİYETLE AYNI MASADA HİÇBİR ŞEY YAPMAYACAĞIZ'

TFF, Süper Kupa öncesinde ortak bir basın toplantısı önerisi iletti. Galatasaray bunu kabul etti. Ancak biz, bu zihniyetle, ortak bir masada hiçbir şey yapmayacağız. Bu durum, Süper Kupa basın toplantısını da kapsamaktadır."

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!