Eski Galatasaraylı kaleci Inaki Pena’dan olay sözler! 'Küme düşme...'
Eski Galatasaraylı kaleci Inaki Pena’dan olay sözler! 'Küme düşme...'
Daha önce Muslera'nın sakatlığı nedeniyle Galatasaray'da forma şansı bulan Inaki Pena Galatasaray hakkında konuştu...

Inaki Pena’dan olay Galatasaray sözleri! ’Küme düşme...’

Barcelona'nın file bekçisi Inaki Pena Galatasaray hakkında açıklamalarda bulundu.

İki sezon önce Galatasaray'a transfer olan İspanyol kaleci, o dönem Muslera'nın sakatlığı nedeniyle forma şansı bulmuştu. Dikkat çeken performansının ardından 5 aylık kiralama sözleşmesi sona eren Pena, Barcelona'ya geri dönmüştü.

Barcelona Kulübü'nün internet sitesine yansıttığı habere göre, Pena, Galatasaray hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE PENA'NIN SÖZLERİ:

Xavi'nin takımın başına geçmesiyle birlikte uzun süre yedek takımda kaldım ve A takımın üçüncü kalecisi oldum.

Xavi, bana A takım kalecisi olabileceğimi söyledi. Ben de bu hedefe ulaşabilmek için başka bir yerde kendimi geliştirmem gerektiğini ifade ettim.

O dönemde sezon ortasında Galatasaray'a kiralık olarak gitme izni verdiği için kendisine minnettarım. Bana tamamen güvendi ve Marc ter Stegen ile rekabet edebilecek seviyede olduğumu düşündüğünü belirtti.

Bu nedenle sözleşmemi geçen sezon yeniledim. Yedek takımdan A takıma geçiş yapma ihtiyacı duyuyordum, çünkü gençken daha fazla oyun deneyimine ihtiyaç vardı.

Türkiye'ye, Galatasaray'a gitme fırsatını yakaladım ve bu fırsatı değerlendirmekten gurur duyuyorum. Takım küme düşme tehlikesiyle karşı karşıyaydı ve ben, sakatlanan Muslera'nın yerine geçmek zorunda kaldım.

Galatasaray'da Domenec Torrent ve Barça'da görev yapmış kaleci antrenörü Ricard Segarra gibi kaliteli antrenörlerle çalışma şansı buldum. Diğer teklifleri reddederek bu kararı almam riskliydi, ancak benim için doğru bir seçimdi.

Muslera ile olan ilişkisini de değerlendiren Pena, onunla Türkçe konuştuğunu ve profesyonel anlamda büyük destek aldığını belirtti. Camp Nou'da oynanan Barcelona - Galatasaray maçında gösterdiği performansın kendisini güçlendirdiğini ve Barça'nın ikna olmasına katkı sağladığını ifade etti.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!