UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman, saat kaçta?
UEFA Avrupa Ligi kura çekimi ne zaman, saat kaçta?
Bugün UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'nin üst tur kura çekimleri yapılacak; Galatasaray ve Fenerbahçe'nin rakipleri belirlenecek.

kura çekimi bugün...

UEFA'nın üç büyük turnuvası olan Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'nin üst tur eşleşmeleri için kura çekimi bugün yapılacak. İsviçre'nin Nyon şehrindeki UEFA merkezinde gerçekleşecek bu önemli etkinlikte, Türkiye'nin önde gelen takımlarından Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi belirlenecek.

Şampiyonlar Ligi'nde son 16 turu için kuralar TSİ 14.00'te çekilecek. Avrupa Ligi'nde ise Galatasaray'ın dahil olduğu kura çekimi TSİ 15.00'te başlayacak ve play-off turu eşleşmeleri belirlenecek. Bu önemli anlar TV 8,5 kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda üçüncü sırada yer alarak Avrupa Ligi play-off'larına katılmaya hak kazandı. Ancak takım, kurada seri başı olmayacak. Galatasaray'ın muhtemel rakipleri arasında Freiburg, Olimpik Marsilya, Rennes, Toulouse, Karabağ, Roma, Sparta Prag ve Sporting Lizbon gibi takımlar bulunuyor.

Öte yandan, Fenerbahçe Avrupa Konferans Ligi'nde grup lideri olarak doğrudan son 16 turuna kaldı. Takımın rakibi, play-off turu sonrasında 23 Şubat 2024 tarihinde yapılacak kura çekimiyle belirlenecek. Avrupa Konferans Ligi play-off turu kuraları da TSİ 16.00'da çekilecek.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!