Sparta Praglı Jakup Pesek: 'Kurada Galatasaray çıkmasından dolayı çok mutluyum'
Sparta Praglı Jakup Pesek: 'Kurada Galatasaray çıkmasından dolayı çok mutluyum'
UEFA Avrupa Ligi play-off karşılaşması için dün çekilen kura sonuçlarına Sparta Praglı futbolculardan yorum geldi.

'Galatasaray için çok mutluyum'

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde grup aşamasını üçüncü sırada tamamlayarak UEFA Avrupa Ligi Play-Off Eleme Turu'na katılmaya hak kazandı. Bu turda rakipleri, Çekya'nın güçlü takımı Sparta Prag olacak. Sparta Prag'ın tecrübeli oyuncularından Jakup Pesek, Galatasaray ile eşleştikleri için memnuniyetini dile getirdi. Pesek, Galatasaray'ın güçlü bir rakip olduğunu ve bu eşleşmeyi heyecanla beklediklerini ifade etti.

Sparta Prag'ın Teknik Direktörü Brian Priske, Galatasaray ile eşleşmelerini değerlendirerek, rakiplerinin yüksek kalitede olduğunu ve heyecan verici maçlar beklediklerini belirtti. Priske, hem İstanbul'daki maçın zorlu geçeceğini hem de kendi evlerinde iyi bir sonuç alabileceklerini vurguladı.

Takımın diğer önemli oyuncularından 27 yaşındaki Lukas Haraslin ise, Galatasaray'ın ilgi çekici ve zorlayıcı bir rakip olduğunu söyledi. Haraslin, Türk taraftarların yarattığı atmosferin farkında olduklarını ancak kendi kalitelerine güvendiklerini dile getirdi.

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Eleme Turu'nda ilk maç 15 Şubat'ta Galatasaray'ın evinde oynanacak. Eşleşmenin ikinci maçı ise Çekya'da gerçekleşecek. Bu turu geçen takım, UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'ya kalacak, elenen takım ise Avrupa kupalarındaki yolculuğuna son verecek.

Milliyet

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!