Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi bugün belli oluyor
Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi bugün belli oluyor
Şampiyonlar Ligi'nden 3. sırada elenen Galatasaray için UEFA Avrupa Ligi rakibi bugün belli olacak.

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi bugün belli olacak

UEFA'nın üç büyük turnuvasında, Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi'nde, üst turların kura çekimleri bugün yapılacak.

Türkiye'nin önde gelen kulüplerinden Galatasaray, Avrupa Ligi'nde üst tura yükseldi. Bu kura çekimiyle, takımın bir sonraki turdaki rakibi belli olacak. Bu önemli etkinlik, UEFA'nın İsviçre, Nyon'daki genel merkezinde gerçekleştirilecek.

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu'nda üçüncü olarak, Avrupa Ligi play-off turuna katılmaya hak kazandı. Ancak takım, bu turda seri başı olarak yer almayacak. Galatasaray'ın muhtemel rakipleri arasında Almanya'dan Freiburg, Fransa'dan Olimpik Marsilya, Rennes, Toulouse, Azerbaycan'dan Karabağ, İtalya'dan Roma, Çekya'dan Sparta Prag ve Portekiz'den Sporting Lizbon bulunuyor.

Bir diğer Türk takımı Fenerbahçe ise, Avrupa Konferans Ligi'nde grup aşamasını lider olarak tamamladı ve doğrudan son 16 turuna kaldı. Fenerbahçe'nin rakibi, play-off turunun sonuçlarına göre 23 Şubat 2024'te yapılacak olan kura çekimiyle belirlenecek.

Kura çekim programı ise şu şekilde: UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu kuraları TSİ 14.00'te, UEFA Avrupa Ligi kuraları TSİ 15.00'te ve UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turu kuraları TSİ 16.00'da çekilecek.

Yorumlar

https://www.gstvonline.org/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!